Hakkimizda Img1
EOS (DÜŞÜK RADYASYON DOZU YÜKSEK FİLM KALİTESI)
Haber1

Tüm vücudu veya bir bölgeyi ön-arka ve yan olarak aynı anda görüntüleyebilen X ray ile çalısan bir cihazdır. Özelligi konvansiyonel cihazlara göre %90 daha az radrasyonla bu incelemeleri yapabilmesidir. Yapılan çalısmalarda konvansiyonel incelemelere göre %97.2 oranında daha iyi veya esit kalitede görüntü elde edilmistir.

1992 Nobel ödüllü fizikçi Georges Charpak'ın çalısmaları ile saçılan radyasyonun eliminasyonu ve detektörler ile sinyalin amplifikasyonu mümkün olmustur. Böylece düsük doz radyasyon ile inceleme yapılabilmektedir.

TOMOSENTEZ
Haber1

Merkezimizde Hologic Selenia Dimensions Tomosentez sistemi kullanılmaktadır. Bu cihaz dünyanın ilk ve tek FDA (Food and Drup Association) ön çalışmaları, faydaları onaylanmış (2010) ilk Tomosentez sistemidir.

Normal mamografide alınan radyasyon dozunu arttırmadan memenin kesit kesit (tomografik) görüntülerini alabilmektedir.

GE Discovery CT 750 HD
Haber1

Dünyanın ilk High Definition Bilgisayarlı Tomografi (HD C.T.) sistemidir. G.E. firmasının ürettiği en üst düzey bilgisayarlı Tomografi sistemi olup çok daha düşük x-ışını dozlarında çok daha çözünürlüğü yüksek, iyi görüntü elde edilmesine izin veren bir ileri teknoloji görüntüleme sistemidir.

Diğer sistemlere göre avantajları hastanın aldığı x-ışını dozunu %50 azaltabilmesine rağmen rezolüsyonunu %33 arttırmasıdır. Bu da daha küçük tümörlerin, daha ince damarların v.b. görülebilmesi demektir. Ayrıca metal, damar kireçlenmesi gibi tomografide görüntüde artefaklara neden olan faktörlerin eskisine göre çok daha net olmasını sağlamaktadır.